PDF Tlačiť E-mail

Rýchle a efektívne čítanie

- cesta k úspechu

 

alt "Človek je súčtom všetkých kníh, ktoré prečítal."
"Prečo je čítanie také dôležité? Na jednej strane preto, lebo slová znamenajú myšlienku. Každé nové slovo, ktoré sa naučíme, znamená jednu novú myšlienku. Myšlienky sú však nezaplatiteľné. Na druhej strane sa náš príjem často vyvíja paralelne k našej slovnej zásobe.Všetky vedomosti sú niekde zapísané. Musíme ich však hľadať. Musíme ísť informáciám v ústrety.
Dve knihy za týždeň znamenajú 100 kníh za rok. Za sedem rokov je to 700 kníh. Určite sa pýtate: „Ako to mám stihnúť? Nemám tak veľa času!
Prvá kniha, ktorú by ste si mali prečítať, je kniha o rýchlom čítaní, pretože čas je drahocenný. Ak máte potrebu skvalitniť svoje doterajšie študijné, pracovné i osobné aktivity, darujte si viac voľného času."
Bodo Schafer - Cesta k finančnej slobode

Dĺžka kurzu

Kurz trvá 16 výučbových hodín, v prvý deň je možná po skončení ôsmej hodiny prípadná konzultácia.
Prvý deň je čiatok kurzu o 8,30 hod., obedná prestávka cca 12,00 - 13,00 hod., predpokladaný koniec kurzu o 16,35 (17,35) hod.
Druhý deň je začiatok kurzu o 8,00hod., obedná prestávka 11,35 - 12,30 hod., predpokladaný koniec kurzu je o 16,05 hod.

Prihlásiť sa môžete tu


 

Video


Zmluvné podmienky:

·       Zaslaním  prihlášky a uhradením  poplatku (zálohy) za  kurz,  zmluvné strany  uzatvárajú  dohodu  podľa zákona  NR SR č. 18/96  Z. z. o cenách.  Zmluvný  vzťah  vzniká  medzi  vysielajúcou  organizáciou  a  Agentúrou Radosť.
·       Pri neúčasti prihláseného záujemcu sa účastnícky poplatok nevracia.
·       Storno poplatok, pri odhlásení účastníka do 8 dní pred začiatkom aktivity, je vo výške 25% z ceny podujatia; do 5 dní pred začiatkom aktivity, je vo výške 50% z ceny podujatia. Pri zrušení účasti na aktivite do 3 dní pred jej začiatkom sa účastnícky poplatok nevracia.
·       V odôvodnených prípadoch /neočakávané prekážky zo strany prihláseného/ sa po dohode môže aktivity zúčastniť náhradník, resp. v prípade možnosti sa ponúkne účastníkovi najbližší možný termín.
·       V prípade nepredvídaných okolností si Agentúra Radosť vyhradzuje právo organizačných zmien a zaväzuje sa včas oznámiť vzniknuté zmeny. V prípade minimálneho počtu prihlásených účastníkov organizátor odvolá kurz a vráti účastnícky poplatok alebo stanoví nový termín kurzu, resp. zmení miesto poriadania kurzu.

·       Po obdržaní záväznej prihlášky Vám zašleme pred/faktúru. Účastnícky poplatok (zálohu) prosím uhrádzajte  po obdržaní pred/faktúry. Táto pred/faktúra Vám slúži ako doklad  k zúčtovaniu poplatku.

Vyplnenú záväznú prihlášku pošlite prosím poštou, alebo e-mailom. Uzávierka prihlášok je najneskôr desať dní pred začatím kurzu ! Prihlásenie po uzávierke je možné len so súhlasom Agentúry !

Zámer kurzu


Po absolvovaní kurzu „Rýchle a efektívne čítanie“ absolvent ušetrí dvoj, troj až štvornásobok času, ktorý dovtedy musel venovať čítaniu študijnej literatúry, potrebných písomností, správ, publikácií, návrhov zákonov...
Kurz „Rýchle a efektívne čítanie“ je stavaný na poznatkoch univerzitného profesora PhDr. Jozefa Mistríka, doktora vied a je obohatený o tréningové techniky a relaxácie.
V súčasnej rýchlej dobe každý človek potrebuje rýchlo prijímať a spracovávať množstvo informácií - dostávame sa do informačného stresu. V prívale nových poznatkov vzniká potreba pružne sa orientovať a efektívne ich selektovať. Poznatky získané v tomto kurze využijete v pracovnom aj voľnom čase. Tréningové a relaxačné techniky využívané v priebehu kurzu podporujú zlepšenie koncentrácie i pamäte účastníkov a zároveň urýchľujú a uľahčujú proces učenia sa.

Pre koho

Manažér, novinár, vedecký pracovník, knihovník, učiteľ, pracovník vo verejnej správe, poslanec, podnikateľ, maklér, stredoškolák, vysokoškolák,... a každý iný, kto musí denne mnoho čítať a koho pritom súri čas.
Nie je určená hranica požadovaného vzdelania; rozhodujúca je schopnosť chápať obsah slova a prečítaného textu.
Rýchle a efektívne čítanie podnecuje schopnosť rýchlej, lepšej koncentrácie, čo podnecuje zvýšenú schopnosť konania. Rozšírením slovnej zásoby sa úmerne zlepšuje i komunikácia. Správna komunikácia, okamžité rozhodovanie, schopnosť koncentrácie, zlepšenie pamäti - to všetko sa skrýva za výkonným riadením kolektívu i vlastnej práce.

Obsah kurzu

Teória čítania
 • Druhy a spôsoby čítania
 • Etapový nácvik techniky rýchleho čítania
 • Formy a spôsoby spracovania textu
 • Cvičenia na zefektívnenie práce oboch mozgových hemisfér
 • Faktory ovplyvňujúce rýchle čítanie
 • Relaxačné a protistresové techniky
 • Testy rýchleho čítania
 • Kruhový tréning
 • Vyhodnotenie vzdelávacej aktivity

Pracovné materiály

Každý účastník kurzu obdrží pracovný materiál spracovaný lektorkou.

Cena kurzu

Cena základného víkendového kurzu (2 dni) organizovaného v Bratislave
200,-€ /os. / kurz
 
       
         
V cene je zahrnutý študijný materiál, pracovné pomôcky (farbičky, zvýrazňovače, ceruzky, perá,...), pitný režim - káva, čaj, voda - pyramidálna, tachyónová a prevádzková réžia.
Cena základného víkendového kurzu (2 dni) poriadaného mimo Bratislavy v prípade nižšieho počtu ako 10 účastníkov, je navýšená o ostatné náklady súvisiace s vycestovaním, prenajatím výučbových priestorov, ubytovaním lektora, ...

Napísali o nás:

Zrýchliť možno aj rutinu - čítanie | Riadenie a kariéra | Podnikanie ...

SME.sk | Päť strán za minútu

Rýchle a efektívne čítanie » Quark


 
Pridať komentár

Článok obsahuje komentáre

 • Návštevník (Agentúra radosť)

  Reakcia na: # 78 Permalink

  Michal, prajem Vám pekný deň,
  tak toto je ozaj dosť odvážne - dať si reklamu na niekoho stránku týmto spôsobom. ?!? (Nechcem to nazvať, že až priam drzé, ale O.K. ...)
  Kurz RÝCHLE A EFEKTÍVNE ČÍTANIE som stvorila a ponúkam ho pre to, aby som uľahčila život študentom i pracujúcim. Je to tiež forma, ktorou sa živím. Ale nakoľko mám na zreteli potreby a záujmy iných (nemám tým na mysli Vás), ponechám tú Vašu reklamu na mojej stránke. Ak to pomôže štúdia chtivým ľuďom, je to v poriadku.
  Pozrela som sa na tú Vašu stránku - hmmm ...; nuž, nech má každý človek voľbu. ...

 • Návštevník (Mišo)

  Permalink

  Rýchločítanie nie je iba rýchlejšie čítanie. Je to v prvom rade efektívnejšie čítanie. Nebudeš to robiť ako dnes. Budeš čítať INAK. Budeš čítať iným spôsobom. Zvýšená rýchlosť čítania pramení až z toho.

  No najväčší prínos však vidím v tom, že čítanie sa stane príjemným a jednoduchým. Klasické čítanie je pomalé, namáhavé, neprijemné. Nudné. Človek občas aj zaspí.

  Ale pri rýchločítaní musí byť myseľ neustále v pozore. Niet času spať. A vďaka správnej technike bude čítanie slov rýchle a pohodlné.

  Okamžite použiteľné rady ako čítať 2x rýchlejšie môžeš nájsť tu:
  http://bezbolestneucenie.sk/rychle-efektivne-citanie/
  Všetky sú ZADARMO :-)

 • Návštevník (Dagmar)

  Permalink

  Po absolvovaní kurzu rýchleho čítanie u pani Janky, už nestrácame dlhý čas pri študovaní rôznorodej literatúry. Dokázala nám odovzdať veľmi potrebné vedomosti k naštartovaniu našich očí a mozgu, aby sme boli schopní, čo najefektívnejšie vnímať text a pochopiť ho. Kurz odporúčam všetkým ľuďom, kt. potrebujú zefektívniť čítanie, aby dosiahli lepší prísun informácií a pochopení textu pri čítaní: pri študovaní literatúry, textov, materiálov... len tak zo zábavy, pre tých, kt. čítajú knihy od najmenších 10 rokov až po najstarších. Vďaka skúsenej pani lektorke sa dozviete aj veľa informácií, o ktorých, ani netušíte, že je potrebné ich vedieť a zamyslieť sa nad nimi. Nestrácajte čas pomalým čítaním, využite ho kvalitnejšie v prospech seba a vašej rodiny. Ďakujeme pani Janka za to, že sme s Vami strávili čas, bolo to poučné a zaujímavé, neľutujeme. Ďakujú aj detičky, kt. si pochvaľujú Vašu starostlivosť a ochotu, najmä Vašu schopnosť pozitívne nás všetkých naštartovať do života. Veď, mnohí učitelia v ZŠ sa majú od Vás čo učiť, ste super, prajeme veľa zdravia a ďalšieho napredovania.

 • Návštevník (Maja)

  Permalink

  Chcem aj touto cestou podakovat pani Janke za lekcie citania pre moju dcerku. Vzdy, ked sme prisli, bola hlavne super atmosfera, co robi velmi vela aj pre deti, ktore nevedia presne, co ich caka. Dobra nalada bola vzdy o to radsej sme tam chodili. A co je samozrejme podstatne, vysvetlila nam aky mame problem, ako ho prekonat a naucila nasu Elišku citat plynulo a nahlas, pretoze predtym si to predcitavala potichu, niektore slova si domyslala, teraz ju aj citanie viac bavi. Na zaverecne sedenie, kde som bola uz aj ja, my ukazali, co sa Eliška naucila, ako sa zlepsila. Bola som naozaj dojata. Vysvetlila nam ako funguju a nefunguju hemisfery, o ktorych som predtym ani nepocula. Kto ma takyto, alebo podobny problem, vrelo doporucujem ist k pani Janke.
  Velmi pekne dakujeme pani Janka, ze takto pomahate ludom a samozrejme velke dakujeme aj za nas. Eliška a Maja :)

 • Návštevník (Martin)

  Permalink

  Kurz mozem naozaj odporucit, je hodny relativne dost vysokej ceny za kurz. Pani Janka je mila a otvorena pani,ktora sa rada podeli o vedomosti z roznych smerov, nie len rychleho citania. Gro kurzu spociva v 45minutovych lekciach prekladanych 10min pauzami. Pocas lekcii sa bud trenuju rozne techniky citania, trenuje sa periferne videnie pomocou roznych cviceni (naozaj budete mat svalovicu na ociach, neklamem) alebo pani Janka prednasa na rozne temy (vy si popri pocuvani mozte vyfarbovat, do coho sa vacsina ludi po tolkych rokoch uplne zazerie). Kurz prebehne temy ako strava, spravna algoritmizacia ucenia, oddych pri praci, drzanie tela + mnozstvo cvikov na dychanie a oci a samozrejme ajvacsia cast casu je zamerana na rozne typy citania vyuzitelne pri roznych situaciach. Samotne rychle citanie naozaj funguje, za dva dni som sa zlepsil z cca 180 na 660 slov. Pani Janka detailne vysvetli co kde a ako robit. A je s nou sranda :D

  Ďakujem :)

 • Návštevník (prepis z e-mailu)

  Permalink

  Pani Jedináková,
  keďže sa nebezpečne blíži 1.apríl, čo je môj prvý "volný" deň, ...

  Zároveň využívam tento kanál, aby som sa poďakovala najprv "niečomu medzi nebom a zemou" za to, že Grúber nereagoval, čím som sa dostala k Vám.
  Ďakujem za spoluprácu a nadšenie, s ktorým robíte svoju prácu. Prajem Vám dobré zdravie, radostný osobný aj rodinný život a zaujímavý pracovný život.

  Bolo mi potešením

  Žana Sýkorová

 • Návštevník (Viera)

  Permalink

  Dobrý deň,
  v priebehu minulého týždňa som absolvovala kurz "rýchle a efektivne čítanie" a bola som naozaj prekvapená, čo všetko sa dá za dva dni zvládnuť, v čom sa za dva dni zlepšiť a koľko vecí človek robí zbytočne a neefektívne.Stráca svoj drahocenný čas. Veľmi oceňujem kvalitu kurzu, obsah študijných materiálov a neskutočne zaujímavý ,dynamický prístup pani Jedinákovej. Nebudete sa nudiť ani sekundu. Vrelo odporúčam.

 • Návštevník (Matej)

  Permalink

  Tento vikend 26.-27. som absolvoval tento seminar.

  Pani Jana je velmi prijemna a zabavna osoba, atmosfera na kurze bola vynikajuca. Kurz je zaujimavo strukturovany - teoreticke vysvetlenie ako citanie funguje a co treba zmenit, aby sme mohli niekolkonasobne zvysit nasu rychlost. Tiez som sa dozvedel zaujimave poznatky o funckii mozgu, prepojeni hemisfer a vyzname hudby pri ucenia, citani a koncentracii celkovo. Okrajovo sa spominaju aj poznatky efektivneho ucenia, ktore su velmi napomocne.
  Pocas celeho kurzu su nacviky citania, testy zlepsovania urovne, mate moznost kedykolvek pytat sa, ak je nieco nejasne.
  Kurz velmi dobre vysvetluje a uvadza ucastnika do danej problematiky a ked ste naozaj motivovani a mate chut a energiu na sebe pracovat, urcite vam tento kurz moze vela dat.
  Odporucam!

 • Návštevník (Stanka)

  Permalink

  Počas letných prázdnin 2012 som absolvovala tento kurz a veľmi mi pomohol. Študujem medicínu a niet sa čo čudovať, že toho čítania je naozaj veľa. Dnes som úspešne absolvovala skúšku a musím podotknúť, že pri učení som stíhala prečítať namiesto jednej povinnej literatúry ďalšie štyri a popritom mať ešte dosť času pre seba. To, že čítam rýchlejšie než predtým som zistila, keď som začala čítať anglickú literatúru, ktorá mi vždy robila problémy a teraz sa s radosťou púšťam do 500stranovej knižky. Tento kurz nie je iba o rýchlosti čítania, ale aj o efektívnom učení, čo mi veľmi pomohlo. Navyše kurz je vedený vo veľmi príjemnej atmosfére ,takže vrelo odporúčam každému, kto sa ešte iba rozhoduje=)