PDF Tlačiť E-mail

ZAPNI SI MOZOG,

alebo

EDU - kineziologické preladenie

altAj vaše dieťa má problémy s učením, písaním, rátaním, čítaním? Učiteľ a psychológ sa zhodli na tom, že dieťa je dyslektik, dysgrafik, dyskalkulik? Je vaše dieťa nadmieru živé – hyperaktívne? Chodíte s ním k psychológovi, ale nebadáte žiadne zlepšenie?
Kto ako malé dieťa dostatočne dlho lezie štvornožky, ten vyrastá tak, že sa spontánne naučí používať obidve mozgové hemisféry naraz. Tí, u ktorých je toto obdobie krátke, alebo takmer vôbec neexistuje, nenaučia sa spolupráci dvoch hemisfér, a tým k nej nedochádza ani počas učenia. A práve vtedy prichádza diagnostika – dyslektik, dysgrafik,..

Rýchla navigácia

Čas potrebný na preladenie

Prvá konzultácia, vstupný test a preladenie trvá približne 60 až 90 minút – podľa druhu nápravy a špecifických ťažkostí;
následné do/pre-ladenie cca do 60 minút

Cieľ preladenia

 • zosúladiť prácu oboch mozgových hemisfér
 • schopnosť ľahkého spracovania učebného textu
 • zlepšenie zručnosti v učení
 • zlepšenie koncentrácie

Zámer preladenia

zaradenie preladeného dieťaťa do normálne fungujúcej skupiny bežne sa učiacich detí – tzn., výrazne zlepšiť schopnosti čítania, písania, rátania, gramatiky, osvojovanie si všetkých školských zručností. Návrat sebadôvery, sebaúcty a návrat voľného času (predtým venovaného dlhému a neúspešnému učeniu) pre zábavu a hry tak potrebné pre zdravý vývin každého z nás.

Pre koho

každý jedinec – dieťa, žiak, študent i dospelý, ktorý má problémy s učením, čítaním, rátaním, koncentráciou,...

Metóda aplikácie

Edu-kinestetické preladenie (edukinestézia – výuka používajúca pohyb) je metóda pozostávajúca z jednoduchých pohybov a cvičení, pomocou ktorých naštartujeme činnosť oboch mozgových hemisfér.

Cena

35,- € / konzultácia a preladenie (60 - 90  min)
Pridať komentár

Článok obsahuje komentáre

 • Návštevník (agenturaradosť)

  Reakcia na: # 86 Permalink

  Áno, venujem sa aj takýmto deťom. Bolo by vhodné telefonicky nás kontaktovať a môžeme si dohodnúť termín konzultácie. Pekný deň.

 • Návštevník (agenturaradosť)

  Reakcia na: # 84 Permalink

  pekný deň, ja sa venujem Edu-kineziologickému poradenstvu so zámerom zosúladiť činnosť oboch mozgových hemisfér. Je to preladenie pohybom. Vy máte záujem o klasickú kineziológiu,takže by bolo vhodnejšie osloviť niekoho iného.

 • Návštevník (Milka)

  Permalink

  Dobrý deň, chcem sa opýtať či sa venujete aj deťom s poruchou vývoja reči. Môj syn ma 5rokou a hovorí na svoj vek primálo. Do veku 4 rokov nemal určenú ci je pravákov alebo ľavákov. Inak je šikovný rozumný na svoj vek. Navštevujeme logopédia ale ide to strašne pomaly. Ďakujem za každú dobrú radu.

 • Návštevník (Stanislava)

  Permalink

  Dobry den, chcem sa opytat, ci za venujete aj dospelym klientom. V textoch mate spominane deti. Mala by som aj s priatelom zaujem o kineziologicke sluzby. Chceli by sme odblokovat,zbavit sa strachov a podobne. Dakujem :-)

 • Návštevník (Milka)

  Permalink

  Ahoj Janka,
  ďakujem krásne za všetko, co si pre nás urobila. Ado sa mi začal samostatne učiť a pripravovať na písomku.
  Maj sa krásne a ...
  Milka
  (prepísané z e-mailu)

 • Návštevník (Mária)

  Permalink

  Aj nášmu synovi toto preladenie veľmi pomohlo. Predtým nosil zo školy trojky, štvorky a veľa sme sa s ním museli učiť, ale teraz sa do školy pripravuje sám, v žiackej knižke sú dvojky a jednotky a do školy už nechodí s plačom. Treba to vyskúšať, neoľutujete. My sme vďační.

 • Návštevník (Ľ.P.)

  Permalink

  Roky sme chodili so synom po rôznych vyšetreniach pre poruchu pozornosti a problémy s učením. Potom mi jeden kolega povedal, nech skúsime navštíviť pani Jedinákovú, že ona pomohla jeho dcére a mnohým deťom. Nevedel som si predstaviť, ako nejaká kineziológia môže "naštartovať" môjho syna, ale za pokus to možno bude stáť. Boli sme u nej 2 x a stal sa "zázrak", naštartovala synovi mozog, lepšie sa koncentruje, lepšie mu ide matematika a po desiatich lekciách čítania vie už celkom plynulo čítať a hlavne vie, o čom číta. Manželka aj ja sme veľmi spokojní.
  Ale to mi nestačilo. Aj ja, hoci som dospelý, mám pocit, že s tou koncentráciou to veru nebolo úplne ideálne, s čítaním som mal dosť veľké problémy (lenže pri dospelých to je hanba nahlas hovoriť) a tak som sa rozhodol, že si skúsim dať aj ja naštartovať hlavu. Pochodoval som toľko, až som mal svalovicu, gúľal očami, kreslil ležaté osmičky, ... A výsledok? Ďakujem za trpezlivosť pani Janky, kľud, ktorý z nej vyžaruje a neustále ubezpečovanie - len vydržte, viem, že to nie je ľahké, ale vám sa to podarí ... Moja schopnosť koncentrácie s neuveriteľne zlepšila, pochopenie čítaného textu (tých mailov sú desiatky) sa zlepšilo, mám viac času na seba, manželka sa teší, no jednoducho spokojnosť na všetkých úrovniach. Ďakujeme